    • Tissot PRX 35 T137.210.11.351.00
    • Amazon
    • Apple Pay
    • Diners Club
    • Discover
    • Google Pay
    • Mastercard
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Visa
    Product Description
    • Item: Wristwatch
    • Brand: Tissot
    • Model: PRX 35
    • Reference: T137.210.11.351.00
    • Movement: Quartz
    • Case Material: Steel
    • Country: Swiss
    • Gender: Unisex
    • Size: 35mm
    • Band Material: Tissot S.Steel Butterfly clasp with push-buttons
    Product Measurements
    • Diameter: 35mm
    • Length: 6.5mm
    • Lug Width: 11mm
    • Lug to Lug: 39mm
    • Thickness: 10 mm
    • Bracelet Size: 6.5 in
    Product Condition
    • Overall Condition: Good, overall condition for its age.
    • Functions: Running and keeping time.
    • Case: There are scratches on the case.
    • Dial: The dial is in good condition.
    • Band: There are scratches on the band.
    • Additional Information: The Tissot reference T137.210.11.351.00 is a 35mm PRX quartz watch with an "ice blue" dial, combining a retro aesthetic inspired by a 1978 original with modern materials and Swiss craftsmanship. It is a unisex model designed for both formal and casual wear.
    • Free Shipping
      Free shipping on all US orders. International calculated at checkout
    • Secure Payment
      Shop with confidence using our 100% secure, SSL-encrypted checkout.